Fotografia rodzinna

Sesja rodzinna: Warszawa i okolice

Wykonam dla Twojej rodziny naturalną, lifestylową sesję rodzinną w Twoim domu lub w plenerze. Zatrzymam na zdjęciach fragment Waszej codzienności. Otrzymacie ode mnie kadry wypełnione pięknymi emocjami. Gwarantuję, że za 10 lat wspólnie zrobione zdjęcia będą dla Was bezcenną pamiątką.

Gdzie wykonuję zdjęcia?

Sesja w Waszym domu (Warszawa i nie tylko) – komfortowo i swobodnie 

Dom to miejsce, w którym czujecie się bezpiecznie, swobodnie i komfortowo. To nie tylko cztery ściany, ale również najważniejsze momenty i wspomnienia z życia rodziny. Wnętrza, w których mieszkacie świetnie dopełniają Waszą historię uwiecznioną na zdjęciach. Pamiętajcie, że Wasze mieszkanie nie musi wyglądać jak z katalogu, by wykonać w nim udaną sesję rodzinną.

Sesja w plenerze – blisko natury lub w miejskiej przestrzeni

Nasze spotkanie ma charakter spaceru połączonego z sesją zdjęciową. Zdjęcia przebiegają w atmosferze luzu, śmiechu i zabaw. Lekkie, naturalne, czułe, kadry powstają w tzw. “międzyczasie”. Nie obawiajcie się, nie będę wymagać od Was sztucznego pozowania. 

W samej Warszawie jest dużo możliwości na zdjęcia w ciekawych lokalizacjach miejskich takich jak: Bulwary Wiślane, Park Skaryszewski, Służewski Dom Kultury, Soho Factory na Pradze czy otoczenie Centrum Nauki Kopernik. Natomiast w okolicy Warszawy: Puszcza Kampinoska, dzikie plaże nad Wisłą, szklarnie w ogrodzie botanicznym w Powsinie i wiele innych.  

Sesja rodzinna lifestyle –  jedyny sposób na naturalne zdjęcia bez pozowania

Rodzinna sesja zdjęciowa lifestyle jest pamiątką prawdziwych wydarzeń i emocji jakie są między Wami.

Sesja to moment, w którym możecie skupić uwagę na sobie nawzajem. Daję Wam dowolność tego co chcecie robić. To czas dla Was i zależy mi żebyście dobrze się bawili. Nie reżyseruję sesji, ale lekko nią kieruję i daję drobne wskazówki. Na zdjęciach zobaczycie swoją rodzinę z perspektywy fotografa: naturalnie, od najpiękniejszej strony.

Na sesji jesteśmy sobą. Podczas zdjęć nie może zabraknąć dobrej zabawy, która wyzwoli w Was radość i spontaniczne reakcje. Nie pozujemy, nie udajemy i nie wymagamy od siebie nawzajem uśmiechów – one przychodzą same.

Jeśli obawiacie się, że patrzenie w obiektyw może być krępujące – mam dobrą informację: wcale nie trzeba tego robić. Na sesjach tego typu nie wpatrujemy się w aparat. Za to do woli możemy patrzeć na swoich bliskich i wchodzić z nimi w interakcje. Co więcej robię wszystko żebyście zapomnieli o tym, że jesteście fotografowani :). Gwarantuje to naturalny efekt końcowy i po prostu fajnie spędzony czas razem.

Sesja ciążowa – kiedy jest najlepszy czas na zdjęcia dla przyszłej mamy

Może odbyć się w plenerze lub w Waszym mieszkaniu, z psem, kotem lub rybkami :). Najlepszy czas na zdjęcia to 7 i 8 miesiąc ciąży, kiedy brzuszek jest już mocno widoczny, a Ty masz jeszcze siłę i ochotę na bycie fotografowaną. Możesz zdecydować się na korzystny pakiet brzuszek + maluszek czyli od razu zarezerwować dwie sesje: ciążową i noworodkową (szczegóły poniżej).

Sesja noworodkowa – pierwsze chwile razem

Przyjście na świat nowego członka rodziny to zdecydowanie magiczny moment, który warto zatrzymać na zdjęciach. Moje sesje odbywają się w niespiesznej atmosferze w zaciszu Waszego mieszkania. Zdjęcia z maluszkiem najlepiej zaplanować  w 2 lub 3 tygodniu po porodzie. 

W mojej pracy zwracam szczególną uwagę na naturalność. Uważam, że dzieci są doskonałe bez zbędnej charakteryzacji. Dążę do ujęć, które będą ponadczasowe w swojej prostocie.

Kiedy ostatnio fotografowałaś się ze swoją rodziną? Czy bliscy mają aktualne zdjęcia?

Jest wiele etapów w życiu rodziny wartych uwiecznienia jak czas oczekiwania na nowego członka rodziny lub pierwsze chwile razem. Same portrety dziecka to trochę historia wyrwana z kontekstu. Wy, rodzice jesteście centrum wszechświata dla małego człowieka, Wy go stworzyliście i jestem pewna, że będzie ciekawy wspólnych chwil z przeszłości. Dlatego sesja rodzinna to świetny sposób na udokumentowanie pierwszych lat wspólnego życia.

Czy wiesz dlaczego zdjęcia są tak niezwykłe? 

Zdjęcia nie zużywają się jak rzeczy, a wręcz przeciwnie: z każdym dniem ich wartość rośnie. Te, które przedstawiają Twoich bliskich prawdopodobnie za kilkanaście lat będą dla Ciebie bezcenne. Fotografia ma tę niezwykłą moc odświeżenia pamięci, wyostrzania wspomnień, na których zebrał się kurz czasu.

Wielką magią zdjęć  jest to, że są nośnikiem wspomnień i emocji. Możemy dostarczać sobie przyjemności wielokrotnego powracania do ulubionych kadrów, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Sesje w duchu naturalności stwarzają przestrzeń na przeżywanie emocji i dzielenie się bliskością. Po takim spotkaniu poza zdjęciami, które otrzymacie, zostaje z Wami też pamięć o spędzonym wspólnie czasie.

Jeśli cenisz sobie naturalne zdjęcia i chcesz zatrzymać cenne wspomnienia z codzienności swoich bliskich – napisz do mnie.

Z przyjemnością wykonam zdjęcia, którymi będziecie cieszyć się przez długie lata.