Fotografia ślubna

Naturalna fotografia ślubna: Warszawa i okolice

Wierzę, że zdjęcia, zostają z nami na długie lata: zarówno w formie fizycznej jak i niematerialnej- niosą pamięć i cały wachlarz emocji. To czyni fotografię tak wyjątkową. Piękne wspomnienia zatrzymane w  postaci zdjęć zostaną z Wami na zawsze. Możecie dostarczać sobie przyjemności powracania do ulubionych kadrów, kiedy tylko najdzie Was na to ochota. 

Standardowy reportaż ślubny zawiera fotografowanie podczas przygotowań, ślubu i wesela. W cenie ujęta jest także mini sesja w plenerze (w dniu ślubu) oraz fotografie grupowe z bliskimi. Dodatkowo oferuję sesje poślubne w innym terminie oraz sesje narzeczeńskie.

Jak wygląda moja praca dla Was w dniu ślubu?

Przygotowania (Warszawa i okolice)

Reportaż ślubny zaczynam zwykle od przygotowań. W pierwszej kolejności fotografuję detale: suknię ślubną, buty, biżuterię, zaproszenia ślubne, kwiaty. To czas kiedy rodzina może przyzwyczaić się do mojej obecności i mniej stresować się późniejszym fotografowaniem.

Następnie koncentruję się na Pannie Młodej. Czekam do samego końca makijażu, który uwieczniam kiedy jest już prawie skończony, a Wy wyglądacie i czujecie się olśniewająco! Ujęcia z zakładania sukni ślubnej wykonuję kiedy Panna Młoda ma ją już na sobie – to ten moment, w którym świadkowa pomaga ją zapiąć lub zawiązać. Wasza prywatność i dobre samopoczucie jest dla mnie priorytetem. Fotografuję kiedy jestem pewna, że czujecie się z tym komfortowo.

Ceremonia ślubu – dyskretne fotografowanie bez ingerowania w bieg wydarzeń

Pracuje dyskretnie i staram się jak najmniej rzucać w oczy. Nie szukajcie mnie wzrokiem – wykonuję reportaż, na zdjęcia pozowane przyjdzie czas podczas pamiątkowych zdjęć grupowych. Jeśli mi na to pozwolicie wyłapię piękne momenty, uśmiechy, spojrzenia. Ceremonia ślubu jest pełna emocji, więc nie bójcie się trzymać za ręce, objąć czy patrzeć na siebie.

Wesele lub uroczyste przyjęcie

Jestem zwolenniczką fotografowania wesela maksymalnie do godziny 24:00. Z doświadczenia wiem, że do tej pory mam już cały potrzebny materiał z zabawy. Preferuję zacząć pracę wcześniej i uchwycić więcej wspaniałych momentów, które dzieją się w tym emocjonalnym dniu między Wami i Waszymi bliskimi.

Mini sesja plenerowa w dniu ślubu – chwila wytchnienia, zanim wrócicie do gości

W cenie reportażu otrzymujecie krótką sesję w dniu ślubu. Przeznaczcie na nią 10 minut, a nie będziecie żałować. W tak krótkim czasie goście nie zauważą Waszej nieobecności, a Wy zyskacie piękne, naturalne zdjęcia. Emocje tego dnia są nie do powtórzenia, pozwólcie utrwalić mi je na zdjęciach. Jest to też czas kiedy przez chwilę możecie pobyć ze sobą, złapać oddech zanim wrócicie do gości. Brzmi dobrze, prawda? Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Poza tym wykonuję zdjęcia grupowe z najważniejszymi osobami: rodzicami, babciami, świadkami. W ten sposób będziecie mieć pewność, że wszystkie bliskie Wam osoby zostaną uwiecznione na zdjęciach. Dla pięknego efektu, robię je również w plenerze, zanim zajdzie słońce.

Sesja ślubna w innym terminie – stwórzmy razem coś pięknego!

Często mówicie mi, że nie potraficie pozować. Odpowiadam wtedy, że to bardzo dobrze, bo nie o to w sesji chodzi. Liczy się coś więcej: czas, który podzielicie tylko między siebie. Dodatkowo fajnie jeśli poza zdjęciami wyjdziecie z takiego spotkania wzbogaceni o piękne wspomnienia.

Sesja może wydawać się krępującym wydarzeniem – dobrze Was rozumiem, bo sama nie czuję się komfortowo będąc w centrum uwagi. Jestem wrażliwą osobą i przez wiele lat uważałam to za swoją słabość. Dziś widzę to jako atut, zwłaszcza w kontekście wykonywanego zawodu. Empatia pomaga mi stworzyć podczas sesji przestrzeń, w której czujecie się dobrze i otwieracie się. Pracuję w oparciu o techniki rozbudzające emocje co pozwala mi tworzyć naturalne, szczere zdjęcia. 

Nie nakłaniam do pozowania, bo to nie jest mój styl pracy. Prowadzę Was przez sesję i dbam jednocześnie o Waszą swobodę: robicie to, na co macie ochotę. Z tego wynika później wiele momentów do sfotografowania, ale o tym dowiecie się podczas sesji :). 

Sesja narzeczeńska – poznajmy się

Sesja narzeczeńska to świetna okazja żeby lepiej się poznać, zobaczyć jak pracuję oraz oswoić się z aparatem. Fotografie możecie wykorzystać przy dekorowaniu sali lub w projekcie zaproszeń. Poza tym zdjęcia z sesji narzeczeńskiej często trafiają do albumów, które wręczacie rodzicom w prezencie podczas podziękowań.

Oferta fotografii ślubnej

Reportaż ślubny

Pakiet nr 1

 • rezerwacja wybranego terminu
 • 8 godziny pracy (13:00-21:00 lub 14:00-22:00)
 • minimum 300 zdjęć po obróbce
 • drewniany pendrive
 • 30 odbitek w formacie 13x18cm
 • mini sesja plenerowa w dniu ślubu
 • zdjęcia grupowe z najważniejszymi osobami

3500 zł

Pakiet nr 2

 • rezerwacja wybranego terminu
 • 10 godzin pracy (13:00-23:00 lub 14:00-24:00)
 • minimum 450 zdjęć po obróbce
 • drewniany pendrive
 • 50 odbitek w formacie 13x18cm
 • mini sesja plenerowa w dniu ślubu
 • zdjęcia grupowe z najważniejszymi osobami

4000 zł

Niestandardowe reportaże wyceniam indywidualnie

 

Sesja plenerowa w innym dniu

Sesja poślubna

 • 1,5 godziny fotografowania

 • minimum 50 zdjęć po obróbce

 700 zł

przy wyborze pakietu nr 2 – 600zł

Sesja narzeczeńska

 • 1 godzina fotografowania

 • minimum 30 zdjęć po obróbce

500zł

Pakiet dwóch sesji:

 • sesja narzeczeńska i poślubna
 • minimum 80 zdjęć po obróbce

1100zł

przy wyborze pakietu nr 2 – 1000zł

Opinie

Z Dorotą mieliśmy przyjemność współpracować przy okazji naszego wesela. Zdjęcia wyszły fantastycznie, jesteśmy nimi zachwyceni! To niesamowite, w jaki sposób udało się Dorocie oddać klimat miejsca i nastrój tych chwil. Polecam wszystkim, taka pamiątka ze ślubu to skarb  – Agata

Szukając fotografa na nasz ślub chcieliśmy kogoś, kto potrafi uchwycić emocje, zwraca uwagę na detale i dodatkowo jest sympatyczny i otwarty, bo przecież takimi ludźmi chcemy się otaczać w najważniejszym dniu naszego życia 🙂 Udało się! Zdecydowaliśmy się na współpracę z Dorotą ze względu na jej wrażliwość i zdjęcia, które często przypominają nam obrazy. Dorota ma też talent do tworzenia dobrej atmosfery podczas sesji, dzięki czemu czuliśmy się swobodnie i zamiast pozowanych zdjęć otrzymaliśmy fotografie pełne emocji. Rodzina i przyjaciele są zachwyceni efektami pracy, już dwie pary zamówiły u Doroty sesje zdjęciowe. Fotografie są dla nas wspaniałą pamiątką. Dziękujemy! – Ola

Doroto bardzo dziękujemy za reportaż ślubny i sesję plenerową, które dla nas wykonałaś. Zdjęcia są niesamowite i tak zupełnie naturalne, a dokładnie tego oczekiwaliśmy :). Współpraca z Tobą była dla nas wielką przyjemnością i mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie 😉 Serdecznie polecamy, a Tobie Doroto jeszcze raz dziękujemy – Bernadetta

więcej recenzji na Facebooku i Google

Zasady współpracy

Liczba zdjęć

W ofercie podana jest minimalna liczba zdjęć – oznacza to, że nie ma maksymalnej granicy. Zawsze oddaję więcej zdjęć niż obiecuję i nie jest to dodatkowo płatne. Gotowy materiał otrzymujecie po autorskiej obróbce. 

Rezerwacja terminu

Rezerwacja terminu następuje po wpłaceniu zadatku i podpisaniu umowy.

Czas realizacji

Czas oczekiwania na zdjęcia nie jest dłuższy niż 60 dni roboczych od dnia reportażu, chociaż w praktyce zawsze oddaję materiał wcześniej. Zawsze zależy mi na oddaniu Wam zdjęć w możliwie jak najkrótszym czasie przy zachowaniu najwyższej jakości. Oddaję tylko obrobione zdjęcia.

Obszar pracy

Pracuję na terenie Warszawy i okolic. Najczęściej reportaże realizuję w województwie mazowieckim, ale mogę dojechać na Wasz ślub również do innych części Polski. W przypadku ślubów oddalonych o więcej niż 100 km od Warszawy proszę o zwrot kosztów paliwa.

Album – fotografie w godnej oprawie

Dodatkowo macie możliwość dokupienia albumu. Możecie zdecydować się na tę opcję w każdej chwili, niekoniecznie w momencie podpisywania umowy.

Najnowsze fotohistorie