Fotografia chrztu świętego

Reportaż z chrztu świętego w Warszawie i okolicach obejmuje fotografowanie podczas przygotowań, mszy oraz na przyjęciu.

Dostępne pakiety różnią się zakresem usługi oraz ilością przekazywanych zdjęć. Chrzest jest okazją do spotkań wielopokoleniowych, dlatego w każdym pakiecie oferuję wykonanie zdjęć grupowych po skończonej ceremonii. 

Gwarantuję uchwycenie najważniejszych momentów dnia na zdjęciach, które za kilka lat będą dla Was bezcenną pamiątką.

Przygotowania do chrztu świętego w domu – dlaczego warto

Jeśli decydujecie się na reportaż obejmujący fotografowanie przygotowań w domu – zaczniemy ok 1,5 godziny przed planowaną mszą świętą w kościele. Jest to okazja do uwiecznienia Was razem podczas mini sesji rodzinnej. To wtedy wychodzą najpiękniejsze zdjęcia. Polecam  przeznaczyć na wspólne zdjęcia kilkanaście minut, podczas których nikt nie będzie nas rozpraszał. Następnie warto poprosić świadków aby dołączyli do właściwych przygotowań.

W czasie fotografowania przygotowań wykonam również kilka zdjęć detali związanych z tym szczególnym dniem. Strój, buciki, szatkę, łańcuszek czy świecę warto zebrać w jednym miejscu wcześniej. 

Najlepsze miejsce na zdjęcia w domu podczas przygotowań do chrztu 

Jeśli macie możliwość wyboru pomieszczenia na przygotowywania, pamiętajcie, że im jaśniejszy i bardziej przestronny pokój, tym lepiej. Zwróćcie również uwagę żeby w zasięgu wzroku nie znajdowały się przedmioty, których nie chcecie zobaczyć na zdjęciach: torby, ubrania czy plastikowa butelka napoju gazowanego. 

Istotny jest strój podczas przygotowań – Wasz i osób biorących w nich udział. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory i ubrania bez nadruków. Chętnie doradzę w tej kwestii.

Chrzest święty w kościele (Warszawa i okolice)

Reportaż mogę rozpocząć od ceremonii w kościele lub przyjechać do niego po sfotografowaniu przygotowań w Waszym domu. Zależy to od wariantu pakietu jaki wybierzecie. Jeśli współpracę zaczynamy od uroczystości w kościele, wtedy jestem na miejscu ok. 30 minut wcześniej.

Pierwsza ławka w kościele – gwarantuje dobre ujęcia

Zajęcie miejsca w pierwszym rzędzie ułatwi mi wykonanie pracy i przekazanie Wam jak najlepszych ujęć. Jeśli usiądziecie na samym przodzie, nikt nie będzie Was zasłaniał na zdjęciach. Dzięki temu będę miała do Was łatwy dostęp z aparatem. Warto pamiętać jak istotne jest miejsce przy wykonywaniu zdjęć i ustalić z księdzem w jaki sposób jest ono przydzielane.

Przy rezerwacji terminu warto wspomnieć księdzu o zatrudnieniu swojego fotografa. Mam wymagane zaświadczenia z Kurii, które upoważnia mnie do wykonywania zdjęć podczas uroczystości liturgicznych, ale ostateczną decyzję podejmuje proboszcz danej parafii.

Ceremonia chrztu – dyskretne fotografowanie bez ingerowania w bieg wydarzeń

Podczas ceremonii staram się jak najmniej rzucać w oczy. Nie szukajcie mnie wzrokiem – wykonuję reportaż, na zdjęcia pozowane przyjdzie czas po liturgii. Jeśli mi na to pozwolicie wyłapię piękne momenty, uśmiechy, spojrzenia. Nie śpieszcie się, zachowujcie się możliwie jak najbardziej naturalnie i swobodnie. 

Podczas mszy polecam wyjęcie maluszka z wózka i trzymanie blisko siebie: na kolanach u jednego i drugiego rodzica. Dzięki temu będę mogła dyskretnie Was fotografować w czasie ceremonii.

Zdjęcia grupowe – piękna pamiątka ze spotkania w rodzinnym gronie

Rodzinne zdjęcia grupowe najchętniej wykonuję po ceremonii chrztu. Preferuję zdjęcia w plenerze, w bliskiej okolicy kościoła. Jeśli pogoda na to nie pozwala fotografuję Was w kościele lub w miejscu przyjęcia (jeśli wybierzecie pakiet trzeci). 

Oferta fotografii chrztu

Pakiet 1

 • Reportaż z ceremonii chrztu
 • Zdjęcia grupowe
 • Wybór z kilkudziesięciu ujęć
 • 20 zdjęć po obróbce
 • Zdjęcia przekazane w formie cyfrowej (jpg)

Cena – 500 zł

Pakiet 2

 • Przygotowania (1h fotografowania w domu) 
 • Reportaż z ceremonii chrztu
 • Zdjęcia grupowe
 • Wybór z kilkudziesięciu ujęć
 • 35 zdjęć po obróbce
 • 20 wybranych odbitek w formacie 10×15 cm

Cena – 650 zł​

Pakiet 3

 • Przygotowania (1h fotografowania w domu) 
 • Reportaż z ceremonii chrztu
 • Zdjęcia grupowe
 • Przyjęcie (1h fotografowania w domu lub restauracji)
 • Wybór z kilkudziesięciu ujęć
 • 50 obrobionych zdjęć
 • 30 wybranych odbitek w formacie 10×15 cm

Cena – 800 zł

W każdym pakiecie istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć – 25zł/sztuka

Opinie

Z Panią Dorotą współpracowaliśmy przy okazji chrztu naszego synka Kubusia. To bardzo ciepła osoba, z ogromną cierpliwością do małego modela 🙂 Od pierwszego momentu było przyjemnie, bezstresowo i na luzie 🙂 Zdjęcia wyszły cudnie, naturalnie, bez pozowania 🙂 Bardzo polecamy :)” – Milena

więcej recenzji: na Facebooku i w Google

Zasady współpracy

Wybór zdjęć

To klient decyduje o ostatecznym wyborze zdjęć do obróbki: po wykonaniu zlecenia udostępniam album z kilkudziesięcioma ujęciami z sesji.

Liczba zdjęć

Liczba przekazywanych zdjęć zależy od wybranego pakietu. W każdym pakiecie jest możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć w cenie 25zł/sztuka.

Forma przekazywanych zdjęć

Fotografie przekazywane są w formacie jpg. W pakiecie 2 oraz 3 otrzymujecie również odbitki zapakowane w kartonowe pudełeczko. Dodatkową usługą jest zaprojektowanie fotoksiążki.

Rezerwacja terminu i płatność

W celu rezerwacji terminu pobieram zadatek w wysokości 150 zł. Reszta płatności jest do uregulowania przelewem w dniu zlecenia. Cena zawiera podatek, dojazd na terenie Warszawy oraz bliskich okolic (do 30 km), czas pracy podczas sesji oraz edycji zdjęć.

Czas realizacji

Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to 14 dni roboczych. Oddaję tylko obrobione zdjęcia.